Starostwo Powiatowe w Opatowie ul. H. Sienkiewicza 17, 27-500 Opatów woj. świętokrzyskie,  Sekretariat: tel. (15) 868 29 71 fax. (15) 868 47 21 Kancelaria, punkt informacyjny: tel. (15) 868 47 21, e-mail:powiat@opatow.pl

Translator

Polish English German

Linki

BIP Zwiazek Powiatów Polskich

Wrota Świętokrzyskie Nad Czarną i Kamienną

Sprawdź status sprawy

Bezpieczny Powiat Opatowski Muzeum Geodezji i Kartografii w Opatowie

WKU Sandomierz Fundusz Pożyczkowy Województwa Świętokrzyskiego

Biblioteka

GUS TVR24

WOK Kielce

Szpital Opatów

LGD

Projekty

Dzienniki Urzędowe

Dziennik Ustaw Monitor Polski
Dziennik Urzędowy Województwa Świętokrzyskiego Uchwały Rady Powiatu Opatowskiego
Uchwały Zarządu Powiatu Opatowskiego Zarządzenia Starosty Opatowskiego

Rozmowa z Januszem Długoszem – Radnym Powiatu Opatowskiego, Członkiem Komisji Rewizyjnej.

1.   Jest Pan radnym powiatowym i członkiem Komisji Rewizyjnej . Co należy do Pana obowiązków i zadań w tej komisji?

Do zadań komisji rewizyjnej a także moich jako jej członka, należy przede wszystkim sprawdzanie pracy Rady Powiatu Opatowskiego. Kontrola działalności Zarządu Powiatu oraz powiatowych jednostek z nim związanych. Ostatnio jedna z takich kontroli została przeprowadzona w Szpitalu Powiatowym w Opatowie. Komisja rewizyjna dokonuje również przeglądu podjętych uchwał pod względem ich zrealizowania.

 

2.   Jakie są Pana priorytety związane z byciem radnym powiatowym?

Są to przede wszystkim remonty dróg powiatowych. Każdy zna stan naszych lokalnych dróg. Być może ta sprawa przedstawia się lepiej w innych powiatach. Jednak ostatnio w naszym powiecie wyremontowaliśmy sporą liczbę dróg. Oczywiście moje zdanie jest takie, że można byłoby robić o wiele więcej, ale fundusze jakie posiadamy na zrealizowanie naszych zadań są ograniczone. Dlatego przygotowując sobie plan zadań oraz budżet na kolejne zadania, uważam, że nawet wykonanie 50% naszych założeń jest sukcesem.

 

3.   Funkcję radnego pełni Pan od kilku kadencji. Jakie cele stawiał Pan sobie startując po raz pierwszy? Ile z nich udało się zrealizować?

Gdy po raz pierwszy startowałem na radnego, już wtedy moim priorytetem były remonty dróg. Jeśli chodzi o radnych, którzy pochodzą z małych miejscowości zazwyczaj ta sprawa jest dla nich ważna. Dopiero na drugim planie są inne zadania. W tej chwili priorytetem jest sprawa szpitala powiatowego. Nie wiem jak się sprawa szpitala rozstrzygnie, czas pokaże.

 

Niektóre z moich założeń udało się zrealizować, ale niektóre dopiero na to czekają. W poprzedniej kadencji do szczególnie ważnych zadań, w których uczestniczyłem, mogę zaliczyć z pewnością ocalenie kopalni Wymysłów koło Opatowa. Nie ukrywam, że był to gorący temat na tamten czas. Najważniejsze jest jednak to, że pomimo wielu trudności kopalnię udało się uratować i ocalić wiele miejsc pracy.

 

4.   Czy uważa Pan, że pełniąc funkcję radnego służy Pan społeczeństwu?

Myślę, że o to czy służę należy zapytać samo społeczeństwo. Ludzie najlepiej ocenią to co robię dla powiatu, ale także dla siebie jako jego mieszkańca. Jednak myślę, że udało mi się wzbudzić zaufanie mieszkańców. Jestem już wybrany na drugą kadencję, a przedtem udało mi się zostać dwa razy radnym gminnym.

 

5.   Czym zajmuje się Pan prywatnie?

Prywatnie prowadzę własną firmę - kasacja pojazdów w Strzyżowicach. Skupuję również złom, ale głównie zajmuje się złomowaniem samochodów. Ostatnio poszerzyłem swoją działalność dodatkowo o firmę budowlaną.

 

6.   Co lubi Pan robić w wolnych chwilach? A czego raczej Pan unika?

Wolnych chwil niestety nie mam za wiele. W niedzielę zaś, kiedy już mam trochę czasu dla siebie odsypiam cały zapracowany tydzień. Interesuję się polityką, więc często śledzę aktualności.

Kiedyś lubiłem często wyjeżdżać, ale teraz niestety nie mam na to czasu. Mam nadzieję, że w przyszłości uda mi się powrócić do wspólnych wycieczek z rodziną.

Moim hobby było również latanie motolotnią. Jednak należy poświęcić dużo czasu i pracy, aby znów oddać się temu hobby.

Czego unikam? Łatwiej będzie mi powiedzieć czego nie lubię. Może narażę się teraz wielbicielom piłki nożnej, ale muszę przyznać, że to jest jedyna dyscyplina sportu której nie lubię.

 

7.   Jaki jest Janusz Długosz prywatnie?

Jaki jestem prywatnie? O to najlepiej zapytać moich najbliższych. Najtrudniej jest oceniać samego siebie. Mogę na pewno powiedzieć, że na pierwszym miejscu stawiam rodzinę. Każdy bliski wie, że może zwrócić się do mnie z prośbą i liczyć na mnie w każdej sytuacji. Staram się pomóc najlepiej jak potrafię.

Jak już wspomniałem wcześniej mam wiele zainteresowań. Aktualnie brak wolnego czasu nie pozwala mi na ich realizowanie. Mam nadzieję, że przyjdzie taki czas, kiedy będę mógł trochę "zwolnić" zawodowo i oddać się moim pasjom oraz całkowicie poświęcić rodzinie.

 

Pogoda dla Powiatu

PO16 OstPO

Serwis Samorządowy PAP

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 143 gości 

Statystyka odwiedzin

Dzisiaj14
Wczoraj257
Tydzień1344
Miesiąc4828
Wszystkie640514

Logowanie