Starostwo Powiatowe w Opatowie ul. H. Sienkiewicza 17, 27-500 Opatów woj. świętokrzyskie,  Sekretariat: tel. (15) 868 29 71 fax. (15) 868 47 21 Kancelaria, punkt informacyjny: tel. (15) 868 47 21, e-mail:powiat@opatow.pl

Translator

Polish English German

Linki

BIP Zwiazek Powiatów Polskich

Wrota Świętokrzyskie Nad Czarną i Kamienną

Sprawdź status sprawy

Bezpieczny Powiat Opatowski Muzeum Geodezji i Kartografii w Opatowie

WKU Sandomierz Fundusz Pożyczkowy Województwa Świętokrzyskiego

Biblioteka

GUS TVR24

WOK Kielce

Szpital Opatów

LGD

Projekty

Dzienniki Urzędowe

Dziennik Ustaw Monitor Polski
Dziennik Urzędowy Województwa Świętokrzyskiego Uchwały Rady Powiatu Opatowskiego
Uchwały Zarządu Powiatu Opatowskiego Zarządzenia Starosty Opatowskiego

Rozmowa z Maria Serwinowską, radną Rady Powiatu Opatowskiego, członkiem Zarządu Powiatu

Jest Pani członkiem Zarządu Powiatu. Co należy do obowiązków członka zarządu?

Maria Serwinowska: Wachlarz zadań członka Zarządu Powiatu jest bardzo szeroki. Zobowiązany jest on wykonywać szereg obowiązków nałożonych przepisami prawa m.in. czynnie uczestniczyć w posiedzeniach zarządu, czy pilnie pracować nad projektami uchwal w zaciszu domowym.


Uczestniczy Pani w podejmowaniu najważniejszych dla powiatu decyzji. Czy jest to dla Pani stresujące?

M.S.: Tak, pomimo tego że radną Rady Powiatu Opatowskiego jestem już czwartą kadencję, a wcześniej byłam radną Rady Gminy Iwaniska, to zważywszy na rangę i cel podejmowanych uchwał, jest to dla mnie stresujące. Każda decyzja wymaga głębokich przemyśleń i analiz, którym przyświeca podstawowy cel mojej pracy jako radnej – dobro całego powiatu.


Czy trudno jest brać odpowiedzialność za powiat czyli za kilkadziesiąt tysięcy ludzi w nim mieszkających?

M.S.: Tak, jest to bardzo duża odpowiedzialność ale i zaszczyt, mój głos to tylko jeden albo aż jeden z 17 (tylu radnych liczy Rada Powiatu Opatowskiego). Współpodejmowanie decyzji w najważniejszych sprawach dla naszego powiatu jest dla mnie sprawą bardzo ważną, priorytetową i cieszę się, że mogę w ten sposób działać dla dobra naszego powiatu.


Co Pani zdaniem, jako radnej i członka zarządu, jest najważniejszym zadaniem do realizacji?

M.S.: W mojej opinii najważniejszy dla naszego powiatu jest jego rozwój gospodarczy – powstanie nowych miejsc pracy. Stworzenie warunków sprzyjających rozwojowi przedsiębiorczości, powstawaniu nowych firm, zakładów przemysłowych, handlowych czy usługowych, aby mieszkańcy  naszego powiatu mogli godnie żyć.


Co Pani jako Maria Serwinowska chciałaby zrobić dla naszego powiatu?

M.S.: Jak już wcześniej wspomniałam, dla mnie bardzo ważny jest rozwój gospodarczy naszego powiatu. Nie ukrywam, także że również ważny jest dla mnie rozwój opieki zdrowotnej. Opatowski szpital to bardzo duża szansa dla powiatu, zważywszy na zakres i poziom świadczonych usług. Mam nadzieję, że wkrótce będą się tu leczyć nie tylko mieszkańcy naszego powiatu, ale także innych. Poza tym bardzo bym chciała aby powstała szkoła wyższa, w której mogłaby się kształcić nasza młodzież.

Na co dzień jest Pani kierownikiem Ośrodka Pomocy Społecznej w Iwaniskach. Często spotyka się Pani ze skrajnie trudnymi sytuacjami życiowymi swoich podopiecznych. Czy te doświadczenia zawodowe pomagają Pani w pełnieniu funkcji radnej?

M.S.: Tak, moje dotychczasowe doświadczenia zawodowe pozwoliły mi zaznajomić się z problemami mieszkańców naszego regionu. Z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że znam je „od podszewki”. Dlatego też zdecydowałam się startować do rady powiaty, by lepiej służyć społeczeństwu.


Jaka jest Maria Serwinowska prywatnie?

M.S.: Prywatnie jestem domatorem, kocham swoją oazę, którą jest mój dom. Jestem żoną, matką trojga dorosłych dzieci. Wydaje mi się, że jestem osobą pogodną, pracowitą, z poczuciem humoru i dużym dystansem do siebie.

Dziękuję za rozmowę

 

Pogoda dla Powiatu

PO16 OstPO

Serwis Samorządowy PAP

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 142 gości 

Statystyka odwiedzin

Dzisiaj14
Wczoraj257
Tydzień1344
Miesiąc4828
Wszystkie640514

Logowanie