Starostwo Powiatowe w Opatowie ul. H. Sienkiewicza 17, 27-500 Opatów woj. świętokrzyskie,  Sekretariat: tel. (15) 868 29 71 fax. (15) 868 47 21 Kancelaria, punkt informacyjny: tel. (15) 868 47 21, e-mail:powiat@opatow.pl

Translator

Polish English German

Linki

BIP Zwiazek Powiatów Polskich

Wrota Świętokrzyskie Nad Czarną i Kamienną

Sprawdź status sprawy

Bezpieczny Powiat Opatowski Muzeum Geodezji i Kartografii w Opatowie

WKU Sandomierz Fundusz Pożyczkowy Województwa Świętokrzyskiego

Biblioteka

GUS TVR24

WOK Kielce

Szpital Opatów

LGD

Projekty

Dzienniki Urzędowe

Dziennik Ustaw Monitor Polski
Dziennik Urzędowy Województwa Świętokrzyskiego Uchwały Rady Powiatu Opatowskiego
Uchwały Zarządu Powiatu Opatowskiego Zarządzenia Starosty Opatowskiego

Kolporter RSS


Targi pracy w Opatowie

Targi Edukacji i Pracy odbyły się w Zespole Szkół numer 1 w Opatowie. Organizatorem targów była Świętokrzyska ŚWK OHP i PPP Opatów.

 

 

 

 

 

- To druga edycja Targów Edukacji i Pracy organizowana w ramach projektu „OHP jako realizator usług rynku pracy” – mówi Renata Wicha, zastępca komendanta Świętokrzyskiej ŚWK OHP. – Projekt polega na tworzeniu młodzieżowych centrów kariery i punktów pośrednictwa pracy. Takie jednostki utworzone zostały w większych miastach powiatowych na terenie naszego województwa. Zależy nam na jak największej dostępności do doradcy zawodowego oraz do uzyskania wszelkich informacji dotyczących rynku pracy.

 

W targach udział wziął Bogusław Włodarczyk, starosta opatowski. – Praca to obecnie najważniejszy problem powiatu opatowskiego. Dzisiaj większość bezrobotnych to osoby z wyższym wykształceniem. Dlatego musimy kłaść większy nacisk na kształcenie zawodowe. Jako samorząd powiatowy przekazujemy pieniądze na rozbudowę zespołu szkół, chcemy bowiem, żeby młodzież miała konkretny zawód. Próbujemy też ściągać podmioty gospodarcze, które będą tworzyły miejsca pracy. Chcemy wspierać z jednej strony pracodawców, z drugiej strony pracowników.

 

Podczas tegorocznej edycji Edukacji i Pracy zaprezentowało się 12 podmiotów.

 

- Jesteśmy szkołą ponadgimnazjalną, zawodową, kształcimy młodzież w wielu kierunkach – powiedział Stanisław Łukasik, dyrektor Zespołu Szkół numer 1 w Opatowie. – Począwszy od szkoły zawodowej poprzez różne profile technikum aż po liceum. Młodzież ma możliwość wyboru zawodu, który w przyszłości zaowocuje znalezieniem pracy.

 

 

 

 

 

Pogoda dla Powiatu

PO16 OstPO

Serwis Samorządowy PAP

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 137 gości 

Statystyka odwiedzin

Dzisiaj14
Wczoraj257
Tydzień1344
Miesiąc4828
Wszystkie640514

Logowanie