Starostwo Powiatowe w Opatowie ul. H. Sienkiewicza 17, 27-500 Opatów woj. świętokrzyskie,  Sekretariat: tel. (15) 868 29 71 fax. (15) 868 47 21 Kancelaria, punkt informacyjny: tel. (15) 868 47 21, e-mail:powiat@opatow.pl

Translator

Polish English German

Linki

BIP Zwiazek Powiatów Polskich

Wrota Świętokrzyskie Nad Czarną i Kamienną

Sprawdź status sprawy

Bezpieczny Powiat Opatowski Muzeum Geodezji i Kartografii w Opatowie

WKU Sandomierz Fundusz Pożyczkowy Województwa Świętokrzyskiego

Biblioteka

GUS TVR24

WOK Kielce

Szpital Opatów

LGD

Projekty

Dzienniki Urzędowe

Dziennik Ustaw Monitor Polski
Dziennik Urzędowy Województwa Świętokrzyskiego Uchwały Rady Powiatu Opatowskiego
Uchwały Zarządu Powiatu Opatowskiego Zarządzenia Starosty Opatowskiego

Kolporter RSS


Opatowska „Mundurówka“ wyćwiczona przez Komandosów

Biwak Ponury Nurt 6 2017 0015Po raz kolejny młodzież z mundurówki miała okazję uczyć się od najlepszych i niesamowicie doświadczonych byłych operatorów JW GROM i instruktorów Fundacji GROM COMBAT. Uczniowie opatowskiej „Mundurówka" z ZS nr 1 wzięli udział w 40 godzinnym szkoleniu z komandosami, które odbyło się w Górach Świętokrzyskich.

 

 

 

Tradycyjnie już w czerwcu, młodzież klas mundurowych ZS nr1 z Opatowa z nauczycielami i instruktorami Fundacji GROM COMBAT wyruszyli na szkolenie z taktyki zielonej. W tym roku miała miejsce już V edycja Biwaku ,,Ponury-Nurt'', który upamiętnia żołnierzy Armii Krajowej, bohaterów Gór Świętokrzyskich, a przede wszystkim płk. Jana Piwnika ,,Ponurego''.

40 godzinny pobyt w leśnych ostępach został zainaugurowany Mszą Polową u podnóża Szczytniaka, na którą przybyli prezes Fundacji GROM COMBAT mjr Dariusz Wójcik, byli żołnierze JW GROM, państwo Maria i Kazimierz Kaczor, dyrekcja ZS nr1 w Opatowie p. Magdalena Gdowska i p.Tomasz Świątek, uczniowie klas mundurowych i ich wychowawcy. Modlitwa i chwila skupienia były hołdem złożonym żołnierzom II wojny św. walczącym o wolną Polskę. Aby podtrzymać stworzony nastrój młodzież zaintonowała kilka pieśni partyzanckich przy rozpalonym ognisku. W ten sposób rozpoczęło się poznawanie historii ludzi i miejsca, w którym miały upłynąć kolejne godziny pobytu mundurówki w lesie.

Jednym z elementów szkolenia była budowa bazy, w której młodzież, ich opiekunowie i komandosi GROM spędzili noc i odbyli szkolenie. Szałasy, namioty, blask ogniska i rozpalonych świateł chemicznych, sprawiły, że obozowisko stało się znakomitą bazą wojskową. Panujące warunki polowe pomogły młodym ludziom poczuć atmosferę bytownia i przygotowywania się partyzantów oraz żołnierzy ,,cichociemnych'' do wielu akcji. Szkolenie z taktyki zielonej obejmowało elementy systemu GROM COMBAT, chodzenie na azymut , maskowanie i poznawanie tajników survivalu.

W biwaku uczestniczyła także kilkuosobowa grupa absolwentów, którzy brali w nim udział od I edycji, a teraz swoja przyszłość wiążą z wojskiem.

 

 

Pogoda dla Powiatu

PO16 OstPO

Serwis Samorządowy PAP

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 112 gości 

Statystyka odwiedzin

Dzisiaj68
Wczoraj154
Tydzień1917
Miesiąc6008
Wszystkie633591

Logowanie