Starostwo Powiatowe w Opatowie ul. H. Sienkiewicza 17, 27-500 Opatów woj. świętokrzyskie,  Sekretariat: tel. (15) 868 29 71 fax. (15) 868 47 21 Kancelaria, punkt informacyjny: tel. (15) 868 47 21, e-mail:powiat@opatow.pl

Translator

Polish English German

Linki

BIP Zwiazek Powiatów Polskich

Wrota Świętokrzyskie Nad Czarną i Kamienną

Sprawdź status sprawy

Bezpieczny Powiat Opatowski Muzeum Geodezji i Kartografii w Opatowie

WKU Sandomierz Fundusz Pożyczkowy Województwa Świętokrzyskiego

Biblioteka

GUS TVR24

WOK Kielce

Szpital Opatów

LGD

Projekty

Dzienniki Urzędowe

Dziennik Ustaw Monitor Polski
Dziennik Urzędowy Województwa Świętokrzyskiego Uchwały Rady Powiatu Opatowskiego
Uchwały Zarządu Powiatu Opatowskiego Zarządzenia Starosty Opatowskiego

Kolporter RSS


Dzień Dziecka w Kobylanach pełen atrakcji

1184 kobylanyStowarzyszenie "Nasze Kobylany" już piąty raz zorganizowało Dzień Dziecka. W czwartek, 1 czerwca zapewniło dzieciom dzień pełen atrakcji i radości. Dzieci ze słodką niespodzianką odwiedził starosta opatowski, Bogusław Włodarczyk.

 

 

Na boisku szkolnym w Kobylanach zgromadziły się dzieci z Przedszkola "Dziecięcy Raj" w Kobylanach, Publicznego Przedszkola w Opatowie, Ośrodka Opiekuńczo-Wychowawczego w Opatowie, Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kobylanach oraz dzieci z okolicznych wsi wraz z rodzicami.

Wszystkich przybyłych na to radosne święto przywitali organizatorka - radna Rady Powiatu Aneta Bławat oraz starosta opatowski Bogusław Włodarczyk, życząc uśmiechów, radości i wspaniałej zabawy.
Starosta sprawił niespodziankę i wręczył każdemu dziecku słodkości.

- Mam nadzieję, że dzisiejszy dzień zostanie w naszych sercach na długo, a uśmiechnięte buźki dzieci będą motywacją do dalszych, wspólnych działań - mówi Aneta Bławat.
Nie zabrakło darmowych atrakcji. Był pokaz gaszenia pożaru wykonany przez OSP w Kobylanach i OSP w Strzyżowicach, dzieci miały okazję zasiąść za kierownicą wozu strażackiego. Zorganizowano w ramach współpracy z KPP Opatów pokaz umiejętności psa tropiącego. Dzieci mogły pomalować twarze i zamienić się w różne bajkowe zwierzątka, nie zabrakło też konkursów sprawnościowych, wokalnych i tanecznych, w których każde dziecko otrzymało nagrody zakupione przez stowarzyszenie. Milusińscy otrzymali gorący posiłek, napoje, watę cukrową, słodycze. Ogromnym powodzeniem cieszyły się dmuchane zjeżdżalnie, kuleczki, tor przeszkód - smok i dmuchany plac zabaw oraz potrawy z grilla. Dzień Dziecka zostanie w pamięci na długo jako impreza integrująca dzieci z różnych środowisk i placówek oświatowych. W konkursach uczestniczyli także rodzice.
- Zabawy z rodzicami wynikły spontanicznie, a zaangażowanie rodziców spowodowało, że już dziś postanowiliśmy zorganizować przyszłoroczne obchody Dnia Dziecka połączone z integracją rodziców i będą to obchody Dnia Rodziny - dodaje A. Bławat.

Na pożegnanie każde dziecko otrzymało upominek od organizatorów zabawy.

 

 

Pogoda dla Powiatu

PO16 OstPO

Serwis Samorządowy PAP

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 136 gości 

Statystyka odwiedzin

Dzisiaj8
Wczoraj301
Tydzień309
Miesiąc5493
Wszystkie641179

Logowanie