Starostwo Powiatowe w Opatowie ul. H. Sienkiewicza 17, 27-500 Opatów woj. świętokrzyskie,  Sekretariat: tel. (15) 868 29 71 fax. (15) 868 47 21 Kancelaria, punkt informacyjny: tel. (15) 868 47 21, e-mail:powiat@opatow.pl

Translator

Polish English German

Linki

BIP Zwiazek Powiatów Polskich

Wrota Świętokrzyskie Nad Czarną i Kamienną

Sprawdź status sprawy

Bezpieczny Powiat Opatowski Muzeum Geodezji i Kartografii w Opatowie

WKU Sandomierz Fundusz Pożyczkowy Województwa Świętokrzyskiego

Biblioteka

GUS TVR24

WOK Kielce

Szpital Opatów

LGD

Projekty

Dzienniki Urzędowe

Dziennik Ustaw Monitor Polski
Dziennik Urzędowy Województwa Świętokrzyskiego Uchwały Rady Powiatu Opatowskiego
Uchwały Zarządu Powiatu Opatowskiego Zarządzenia Starosty Opatowskiego

Kolporter RSS


Koperta ratująca życie seniorom już jest w powiecie opatowskim

koperta1Powiat Opatowski w kwietniu rozpoczął realizację kolejnej inicjatywy skierowanej do osób starszych. Tym razem jest to kampania społeczna pod nazwą „Koperta Życia", podczas której seniorzy zostaną uświadomieni znaczenia posiadania w miejscu ogólnie dostępnym dokładnych informacji dotyczących stanu zdrowia, które mogą być wykorzystane przez służby medyczne w przypadku zagrożenia życia lub zdrowia. Inicjatorem akcji jest starosta opatowski, Bogusław Włodarczyk.

 

Kampania społeczna obecnie realizowana w powiacie opatowskim skierowana jest do osób po 60 roku życia. W „Kopercie Życia" znajdują się najważniejsze informacje o stanie zdrowia, które mogą być przydatne dla służb medycznych i socjalnych, a także policji, straży pożarnej i straży miejskiej. Celem akcji jest przede wszystkim pomoc osobom starszym czy schorowanym, które ze względu na stan zdrowia nie zawsze są w stanie udzielić pełnej informacji służbom ratowniczym.

- O ludzkim życiu często decydują minuty. Służbom ratującym życie i zdrowie osobom starszym, samotnym często brakuje informacji o stanie zdrowia chorego i przyjmowanych przez niego lekach. Dlatego chcemy zwiększyć poczucie bezpieczeństwa seniorów, szczególnie przy interwencjach z udziałem służb ratunkowych. Informacja zawarta w „Kopercie Życia" może uratować życie. Jest niezmiernie ważna przede wszystkim w przypadku seniorów żyjących samotnie. Koperty są bezpłatne i trafią do każdej zainteresowanej osoby po 60 roku życia mieszkającej w powiecie – zapewnia inicjator kampanii starosta opatowski, Bogusław Włodarczyk.

Na podstawie ankiety senior przygotowuje informację na temat stanu zdrowia: chorób na które cierpi, przyjmowanych lekarstw, skłonności do uczuleń. W informacji podaje również numery telefonów do najbliższej rodziny lub opiekunów.

- Wypełnioną ankietę w plastikowej kopercie należy umieścić w lodówce. Na lodówce należy natomiast przykleić informację, że tutaj znajduje się „Koperta Życia". Umieszczenie takiej koperty w lodówce, czyli miejscu widocznym i dostępnym umożliwia ratownikom szybki dostęp do podstawowych informacji o pacjencie – wyjaśnia Katarzyna Ambryszewska, kierownik Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Opatowie.

Bezpłatny pakiet „Koperty Życia" czeka na wszystkich zainteresowanych jej posiadaniem w:

- Starostwie Powiatowym w Opatowie/ Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Opatowe
- TOP MEDICUS Sp. z o.o. w Opatowie oraz Przychodniach Zdrowia – POZ Powiatu Opatowskiego

Dystrybucją pakietu zajmie się również Dzienny Dom „Senior – WIGOR" w Opatowie, Placówka Opiekuńczo – Wychowawczej w Tarłowie oraz Warsztat Terapii Zajęciowej w Opatowie i Bidzinach.

 

 

Pogoda dla Powiatu

PO16 OstPO

Serwis Samorządowy PAP

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 119 gości 

Statystyka odwiedzin

Dzisiaj153
Wczoraj301
Tydzień454
Miesiąc5638
Wszystkie641324

Logowanie