Starostwo Powiatowe w Opatowie ul. H. Sienkiewicza 17, 27-500 Opatów woj. świętokrzyskie,  Sekretariat: tel. (15) 868 29 71 fax. (15) 868 47 21 Kancelaria, punkt informacyjny: tel. (15) 868 47 21, e-mail:powiat@opatow.pl

Translator

Polish English German

Linki

BIP Zwiazek Powiatów Polskich

Wrota Świętokrzyskie Nad Czarną i Kamienną

Sprawdź status sprawy

Bezpieczny Powiat Opatowski Muzeum Geodezji i Kartografii w Opatowie

WKU Sandomierz Fundusz Pożyczkowy Województwa Świętokrzyskiego

Biblioteka

GUS TVR24

WOK Kielce

Szpital Opatów

LGD

Projekty

Dzienniki Urzędowe

Dziennik Ustaw Monitor Polski
Dziennik Urzędowy Województwa Świętokrzyskiego Uchwały Rady Powiatu Opatowskiego
Uchwały Zarządu Powiatu Opatowskiego Zarządzenia Starosty Opatowskiego

Kolporter RSS


Hotelarze śladami historii Ziemi Opatowskiej

Hotelarz podziemia 4 2017 0025W kwietniu młodzi hotelarze z Zespołu Szkół nr 1 w Opatowie w ramach zajęć z przedmiotów zawodowych poznawali atrakcje turystyczne Opatowa. Na tę okoliczność wybrali się więc do Podziemi Opatowskich - wielokondygnacyjnego układu piwnic kupieckich z XIV i XV w pobudowanych pod Starym Rynkiem w Opatowie.

 

Podziemna Trasa Turystyczna w Opatowie to jedna z najciekawszych tras w Polsce, unikatowy przykład architektury podziemnej. Podczas wędrówki podziemnym miastem uczniowie poznali historię powstawania piwnic i piwniczek, które ulokowane są na różnych poziomach i o różnych wielkościach. Dowiedzieli się, jakie towary były w nich przechowywane. W sali herbowej obejrzeli wystawę herbów ludzi zasłużonych dla Opatowa. Zwiedzili również wystawę urządzeń mierniczych i map stosowanych w geodezji i kartografii w dawnych czasach. Dużym zainteresowaniem młodzieży cieszyła się wystawa obrazów pt. „Stary Opatów" Mayera Kirshenblatta - mieszkańca Opatowa, który historię miasteczka swojego dzieciństwa przedstawił obrazach.

- Zdobywana w ten sposób wiedza jest bardziej atrakcyjna dla młodego człowieka aniżeli sam przekaz podręcznikowy. Hotelarze wykorzystają ją w swojej pracy, zachęcając przybyłych do Opatowa gości, do zwiedzania malowniczego miasteczka leżącego niegdyś na bursztynowym szlaku. Młodzi hotelarze wzbogacili swoją wiedzę i już planują kolejne zajęcia, podczas których poznają inne walory turystyczne ich miasta – mówi Magdalena Gdowska, dyrektor Zespołu Szkół Nr 1 w Opatowie.

 

 

Pogoda dla Powiatu

PO16 OstPO

Serwis Samorządowy PAP

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 128 gości 

Statystyka odwiedzin

Dzisiaj153
Wczoraj301
Tydzień454
Miesiąc5638
Wszystkie641324

Logowanie