Starostwo Powiatowe w Opatowie ul. H. Sienkiewicza 17, 27-500 Opatów woj. świętokrzyskie,  Sekretariat: tel. (15) 868 29 71 fax. (15) 868 47 21 Kancelaria, punkt informacyjny: tel. (15) 868 47 21, e-mail:powiat@opatow.pl

Translator

Polish English German

Linki

BIP Zwiazek Powiatów Polskich

Wrota Świętokrzyskie Nad Czarną i Kamienną

Sprawdź status sprawy

Bezpieczny Powiat Opatowski Muzeum Geodezji i Kartografii w Opatowie

WKU Sandomierz Fundusz Pożyczkowy Województwa Świętokrzyskiego

Biblioteka

GUS TVR24

WOK Kielce

Szpital Opatów

LGD

Projekty

Dzienniki Urzędowe

Dziennik Ustaw Monitor Polski
Dziennik Urzędowy Województwa Świętokrzyskiego Uchwały Rady Powiatu Opatowskiego
Uchwały Zarządu Powiatu Opatowskiego Zarządzenia Starosty Opatowskiego

Kolporter RSS


W „Skłodowskiej” realizują ciekawy projekt

20170311 124715W Zespole Szkół w Ożarowie im. Marii Skłodowskiej-Curie trwa projekt finansowany ze środków unijnych - „W Ożarowie kształcimy zawodowo". Głównym jego celem jest zwiększenie jakości i atrakcyjności kształcenia kładąc nacisk na praktyczne elementów i pogłębia współpracę z pracodawcami dla zwiększenia szans uczniów na rynku pracy po ukończeniu kształcenia.

Głównym celem projektu jest podniesienie jakości i atrakcyjności oferty edukacyjnej Technikum i Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Zespole Szkół w Ożarowie poprzez zwiększenie zdolności adaptacyjnych do przyszłego zatrudnienia przez 60 uczniów (1K i 59M) oraz poprzez odbycie staży zawodowych, kursów i dodatkowych zajęć jak również uzupełnienie kwalifikacji zawodowych przez 11 nauczycieli (1K i 10M) do końca sierpnia 2018 roku.

W miniony weekend dziesięciu nauczycieli kształcenia zawodowego wzięło udział w zajęciach z zakresu programowania sterowników PLC Siemens S7-1200. PLC (Programowalny Sterownik Logiczny) S7-1200 (ang. Programmable Logic Controller) Jest to uniwersalne urządzenie mikroprocesorowe przeznaczone do sterowania pracą maszyny lub urządzenia technologicznego. Sterownik PLC musi zostać dopasowany do określonego obiektu sterowania poprzez wprowadzenie do jego pamięci żądanego algorytmu (programu) działania obiektu.

Całość szkolenia obejmuje 30 godzin. Wykładowcami są pracownicy Cementowni ,,Grupa Ożarów" Tomasz Wąsik i Łukasz Drożdżowski, którzy na co dzień zajmują się problematyką związaną z programowaniem sterowników PLC.

 

Pogoda dla Powiatu

PO16 OstPO

Serwis Samorządowy PAP

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 140 gości 

Statystyka odwiedzin

Dzisiaj154
Wczoraj301
Tydzień455
Miesiąc5639
Wszystkie641325

Logowanie