Starostwo Powiatowe w Opatowie ul. H. Sienkiewicza 17, 27-500 Opatów woj. świętokrzyskie,  Sekretariat: tel. (15) 868 29 71 fax. (15) 868 47 21 Kancelaria, punkt informacyjny: tel. (15) 868 47 21, e-mail:powiat@opatow.pl

Translator

Polish English German

Linki

BIP Zwiazek Powiatów Polskich

Wrota Świętokrzyskie Nad Czarną i Kamienną

Sprawdź status sprawy

Bezpieczny Powiat Opatowski Muzeum Geodezji i Kartografii w Opatowie

WKU Sandomierz Fundusz Pożyczkowy Województwa Świętokrzyskiego

Biblioteka

GUS TVR24

WOK Kielce

Szpital Opatów

LGD

Projekty

Dzienniki Urzędowe

Dziennik Ustaw Monitor Polski
Dziennik Urzędowy Województwa Świętokrzyskiego Uchwały Rady Powiatu Opatowskiego
Uchwały Zarządu Powiatu Opatowskiego Zarządzenia Starosty Opatowskiego

Kolporter RSS


Szkolenie dla hodowców

P1150481W piątek, 3 marca w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Opatowie z inicjatywy starosty opatowskiego Bogusława Włodarczyka odbyło się spotkanie szkoleniowe z zakresu hodowli, żywienia profilaktyki dla hodowców bydła i producentów mleka. Szkolenie poprowadzili przedstawiciele firmy EKOPLON, HIPRA oraz specjaliści z Mazowieckiego Centrum Hodowli i Rozrodu Zwierząt.

W spotkaniu wzięli udział hodowcy bydła i producenci mleka z powiatu opatowskiego. Organizatorem spotkania w Starostwie Powiatowym był starosta, Bogusław Włodarczyk.

- Bardzo dziękuję, że tak licznie skorzystaliście Państwo z mojego zaproszenia. Mam nadzieję, że to szkolenie uświadomi hodowcom jak bardzo ważna jest dobra kondycja zwierząt w całym systemie produkcji – mówił starosta opatowski, Bogusław Włodarczyk.

W trakcie spotkania uczestnicy mieli możliwość wysłuchania ciekawych wykładów tematycznych na temat: monitoringu bezpieczeństwa żywności oraz szans i zagrożeń żywienia mineralno – witaminowego u krów mlecznych. Zainteresowaniem cieszyły się również prelekcja pt. „Dlaczego profilaktyka mastitis jest bardziej opłacalna niż leczenie". Szkolenie zakończył wykład przedstawicieli Mazowieckiego Centrum Hodowli i Rozrodu Zwierząt na temat programu oceny i selekcji buhajów i wyceny genomowej.

W spotkaniu oprócz uczestników, organizatorów i prelegentów udział wzięli również Bogusław Mąka – Powiatowy Lekarz Weterynarii, Wacław Rodek – radny Rady Powiatu Opatowskiego oraz Agnieszka Pobrotyn z Wydział Rolnictwa i Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego w Opatowie. Warto zaznaczyć, że Powiat Opatowski pod względem wydajności mlecznej znajduje się w czołówce Województwa Świętokrzyskiego. .

Szkolenie cieszyło się dużym zainteresowaniem rolników. Było wiele praktycznych pytań. Każdy z uczestników konferencji otrzymał bezpłatne materiały szkoleniowe. W szkoleniu uczestniczyło kilkudziesięciu rolników – hodowców bydła mlecznego z powiatu opatowskiego. Wszyscy wypowiadali się o potrzebie organizowania tego typu szkoleń.

 

wideoreportaż

 

Pogoda dla Powiatu

PO16 OstPO

Serwis Samorządowy PAP

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 145 gości 

Statystyka odwiedzin

Dzisiaj154
Wczoraj301
Tydzień455
Miesiąc5639
Wszystkie641325

Logowanie