Starostwo Powiatowe w Opatowie ul. H. Sienkiewicza 17, 27-500 Opatów woj. świętokrzyskie,  Sekretariat: tel. (15) 868 29 71 fax. (15) 868 47 21 Kancelaria, punkt informacyjny: tel. (15) 868 47 21, e-mail:powiat@opatow.pl

Translator

Polish English German

Linki

BIP Zwiazek Powiatów Polskich

Wrota Świętokrzyskie Nad Czarną i Kamienną

Sprawdź status sprawy

Bezpieczny Powiat Opatowski Muzeum Geodezji i Kartografii w Opatowie

WKU Sandomierz Fundusz Pożyczkowy Województwa Świętokrzyskiego

Biblioteka

GUS TVR24

WOK Kielce

Szpital Opatów

LGD

Projekty

Dzienniki Urzędowe

Dziennik Ustaw Monitor Polski
Dziennik Urzędowy Województwa Świętokrzyskiego Uchwały Rady Powiatu Opatowskiego
Uchwały Zarządu Powiatu Opatowskiego Zarządzenia Starosty Opatowskiego

Kolporter RSS


Kolejna sesja Rady Powiatu

P1150379W ubiegłą środę, 22 lutego 2017 roku w Starostwie Powiatowym w Opatowie odbyła się XXIX sesja Rady Powiatu, na której przegłosowano sześć projektów uchwał oraz zatwierdzono sprawozdania z realizacji planów prac Komisji stałych Rady Powiatu za rok 2016 i plany pracy poszczególnych Komisji na 2017 rok.

 

 

Po rozpoczęciu sesji Rady Powiatu przez przewodniczącego Rady, Zbigniewa Wołcerza i przyjęcia porządku obrad nastąpiła okresowa informacja o pracy Zarządu Powiatu pomiędzy sesjami, którą przedstawił starosta opatowski, Bogusław Włodarczyk.

W dalszej części obrad radni podjęli uchwały w sprawie zmiany uchwały w sprawie uchwalenia budżetu Powiatu Opatowskiego na 2017 rok i zmiany uchwały w sprawie nadania Statutu Powiatu Opatowskiego .

Podczas posiedzenia podjęto uchwały w sprawie utworzenia Powiatowego Centrum Kultury, Turystyki i Rekreacji w Opatowie oraz utworzenia Zespołu Poradni Psychologiczo – Pedagogicznych w Opatowie. W tej części obrad Radni Rady Powiatu przyjęli również uchwały w sprawie podziału środków finansowych przekazanych przez Prezesa Zarządu Państwowego Funduszu Rehabilitacji OsóbNiepełnosprawnych w 2017 roku na realizację zadań, jak również w sprawie projektu dostosowania sieci szkół ponadgimnazjalnych i specjalnych do nowego ustroju szkolnego.

W czasie posiedzenia radni zapoznali się i zatwierdzili sprawozdania z realizacji planów prac Komisji stałych Rady Powiatu w Opatowie za rok 2016 oraz przyjęli plany prac poszczególnych Komisji na 2017 rok.

Podczas obrad starosta opatowski, Bogusław Włodarczyk przedstawił inicjatywę realizacji kampanii społecznej „Koperta Życia". Celem kampanii jest pomoc osobom po siedemdziesiątym roku życia, które ze względu na swój stan zdrowia nie zawsze są w stanie udzielić informacji służbom ratowniczym. „Koperta życia" to karta, w której podaje się informacje dotyczące jej właściciela – dane osobowe, numer telefonu do bliskiego, przebyte choroby, zażywane leki i uczulenia. Kartę umieszcza się w widocznymi łatwo dostępnym miejscu, aby ułatwić służbom ratunkowym szybki dostęp do informacji o seniorze.

 

 

Pogoda dla Powiatu

PO16 OstPO

Serwis Samorządowy PAP

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 127 gości 

Statystyka odwiedzin

Dzisiaj154
Wczoraj301
Tydzień455
Miesiąc5639
Wszystkie641325

Logowanie