Starostwo Powiatowe w Opatowie ul. H. Sienkiewicza 17, 27-500 Opatów woj. świętokrzyskie,  Sekretariat: tel. (15) 868 29 71 fax. (15) 868 47 21 Kancelaria, punkt informacyjny: tel. (15) 868 47 21, e-mail:powiat@opatow.pl

Translator

Polish English German

Linki

BIP Zwiazek Powiatów Polskich

Wrota Świętokrzyskie Nad Czarną i Kamienną

Sprawdź status sprawy

Bezpieczny Powiat Opatowski Muzeum Geodezji i Kartografii w Opatowie

WKU Sandomierz Fundusz Pożyczkowy Województwa Świętokrzyskiego

Biblioteka

GUS TVR24

WOK Kielce

Szpital Opatów

LGD

Projekty

Dzienniki Urzędowe

Dziennik Ustaw Monitor Polski
Dziennik Urzędowy Województwa Świętokrzyskiego Uchwały Rady Powiatu Opatowskiego
Uchwały Zarządu Powiatu Opatowskiego Zarządzenia Starosty Opatowskiego

Błąd
  • JFolder::files: Ścieżka nie prowadzi do katalogu:
Uwaga
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files.
Aktualne wydarzenia

Zapraszamy na giełdę pracy, która odbędzie się 2012-02-16 w MCK Sandomierz.
Ul. Rynek 31a (wejście przez podwórko) o godzinie 11:00.

Prosimy o zabranie ze sobą CV!

 

"-"

 

Oferta pracy

Zatrudnienie w firmie Federal Mogul w Gorzycach.

Stanowiska: pracownik produkcji, pomocnik produkcji, kontroler jakości, operator Maszyn

Zakres obowiązków:

- obsługa maszyn

- kontrola wyrobów

- montaż


Wymagania:

- chęci do pracy

- wykształcenie minimum średnie zawodowe

- gotowość do pracy w systemie III zmianowym


Gwarantujemy umowę o pracę!

 

Osoby do kontaktu:

Marcin Chociejowski
510-011-978


Grażyna Szemraj PPP Opatów
15/8684510

 

"-"

Warsztaty o Asertywności w Punkcie Pośrednictwa Pracy w Opatowie


W dniach 5 i 8 grudnia 2011r. uczestnicy projektu „OHP jako realizator usług rynku pracy” wzięli udział w warsztatach na temat asertywności. Zajęcia poprowadzili doradcy zawodowi z Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży - Beata Szwed i Monika Pawlusek oraz pośrednik pracy z Punktu Pośrednictwa Pracy w Opatowie – Grażyna Szemraj.

W trakcie spotkania młodzież zapoznała się z tematem różnych rodzajów postaw, jakie możemy przyjmować wobec innych osób w codziennych sytuacjach oraz nabyła umiejętności rozpoznawania reakcji agresywnych, uległych i asertywnych. Bo asertywność to nic innego jak umiejętność mówienia NIE w różnych sytuacjach życiowych. Czy jest to trudne, młodzież miała okazję przekonać się sama. Aby opanować tą umiejętność przede wszystkim należy poznać własne deficyty w tym zakresie. Do osiągnięcia tego celu poznawczego młodzież wykonała testy „Czy jestem asertywny?”, zawierający pytania odnoszące się do różnych sytuacji społecznych i „ Moja piramida asertywności”.

Prawidłowa asertywność ma ogromne znaczenie w pracy zawodowej. Budowanie w miejscu pracy długotrwałych relacji opartych na asertywności przyczynia się do poprawy atmosfery, psychicznego komfortu i zwiększenia zadowolenia z wykonywanych czynności. Okazało się, że bycie asertywnym przynosi dużo korzyści. Osoby asertywne sprawniej komunikują się w zespole.

Na zakończenie każdego spotkania przedstawiane są oferty pracy dla osób poszukujących pracy, uczestniczących w zajęciach warsztatowych.

Projekt współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

 

"-"

 

Punkt Pośrednictwa Pracy OHP w Opatowie zorganizował 16 listopada b.r. kolejne warsztaty z młodzieżą szkół średnich i osobami bezrobotnymi, poszukującymi pracy. Zajęcia odbyły się na Sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Opatowie.

 

Tematyka zajęć dotyczyła problematyki wyboru zawodu przyszłości czyli ...co się opłaca. Warsztaty przeprowadziła doradca zawodowy Beata Szwed z MCIZ w Kielcach oraz Grażyna Szemraj z PPP w Opatowie. Uczestnicy zajęć mieli możliwość zapoznania się z wykazem zawodów, w zakresie których mogą się kształcić lub dokształcać oraz zasadami, jakimi należy się kierować przy ich wyborze.

 

- Zmiany i tendencje, jakie zachodzą na współczesnym rynku pracy są ściśle powiązane z tendencjami społeczno-gospodarczymi na całym świecie - powiedziała Grażyna Szemraj - W trakcie trwania warsztatów uczestnicy mieli okazję podyskutować w grupie  na temat  koniecznych form dokształcania się i zmian sposobów myślenia oraz na temat współczesnego rynku pracy. Ćwiczenia i testy bardzo wspomogły przebieg zajęć. Wnioski nasunęły się same-potrzebna będzie analiza predyspozycji zawodowych, zainteresowań oraz cech osobowości. Świadomość własnych cech charakteru, upodobań i zdolności do wykonywania określonego zawodu pozwoli w przyszłości dokonać właściwej i najlepszej dla siebie drogi kształcenia, a w dalszej kolejności - drogi zawodowej.

Zajęcia zorganizowano w ramach ogólnopolskiego projektu „OHP jako realizator usług rynku pracy” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków EFS.

Na zakończenie  uczestnicy spotkania uzyskali wyczerpującą informację na temat działalności PPP w Opatowie oraz dostęp do możliwych źródeł informacji o ofertach pracy.

 

 

 

"-"

 

PPP w Opatowie informuje,że do pracy w Hiszpanii mogą również zapisywać się mężczyźni. Wiek 21-48 lat, / zbiór cytrusów/. Wyjazd koniec lutego 2012 do końca maja 2012 roku. Zapisy , tak jak dla kobiet: osobiście do punktu PPP w Opatowie lub drogą e-mail Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Termin do 25 listopada, w wyjątkowych sytuacjach  termin zapisów przedłużymy. Zapraszamy.

 

"-"

 

 

Oferta Pracy w Hiszpanii, dla wielu osób. Punkt Pośrednictwa Pracy w Opatowie informuje,ze przyjmowane są zapisy w sprawie  wyjazdu osób do pracy w Hiszpanii.Lista będzie aktualna do 25 listopada br. Podaję e-maila na który proszę przysyłać informacje: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
Imię i Nazwisko:
Adres zamieszkania:
Wiek:
Nr tel.:
Lista taka będzie potrzebna dla identyfikacji osób, dla których z początkiem grudnia br. zorganizujemy spotkanie z pracodawcą z Hiszpanii. W załączniku przedstawiamy ofertę pracodawcy.

 

OFERTA PRACY W HISZPANII NA ZBIÓR TRUSKAWEK I OWOCÓW CYTRUSOWYCH

NAZWA FIRMY

TEL.,FAX.,E-MAIL

Spoldzielnie: FRESON DE PLALOS, CUNA DE PLATERO, COSTA LUZ, FRAS PALOS

Firmy: FRES CAI, AGROMOLINILLO, AGRUFREPA i inne ...

PRACODAWCA

NAZWA I ADRES

Miejsce pracy:

Palos de la Frontera, Moguer, Bonares, Rociana del Condado, Almonte, Cartaya, Lepe i inne

Ilość miejsc pracy

Całkowita liczba osób, okolo 900

Płeć

kobieta / mężczyzna

Kobieta

Wiek

21 – 45 lat

Rodzaj pracy:

Zbiór owoców

Wymagania:

- znajomość języka

Mile widziane

- szkolnictwo

Mile widziane

- doświadczenie

Mile widziane

- inne

nie

Warunki pracy:

- termin podjęcia pracy

Połowa lutego - początek marca wg zapotrzebowania pracodawców

- okres kontraktu

Zakończenie kampanii, koniec maja – polowa czerwca

- czas pracy (dni pracy, godziny w dniu pracy)

6 dni w tygodniu, 6,5 godz. dziennie

- godziny

Od 07:00 lub 08:00 z przerwą 15 minutową

- zarobki za przepracowany dzień (brutto/netto)

Brutto 38,63 €

Netto 37,42 €

- zakwaterowanie

(kto placi)

Zapewnia pracodawca

- wyzywienie

(kto placi)

We własnym zakresie

- podróż

(kto i kiedy płaci)

Opłata za przejazd do Hiszpanii: pracownik, powrót po zakoñczeniu kampanii zapewnia pracodawca.

Kwota przejazdu 130 €

- ubezpieczenie socjalne (zdrowotne) (kto plłci)

Opłata socjalna wynosi 47,00 € za 23 dni pracy na koszt pracownika

- inne

W momencie procesu selekcji, a następnie podpisywania umowy w przypadku zakwalifikowania się do pracy, każda osoba winna przedstawić oryginał dowodu tożsamości, posiadać zrobiona kserokopię ww dokumentu oraz posiadać zaświadczenie lekarskie stwierdzające dobry stan zdrowia.

Jako gwarancja dla przewoźnika, w momencie podpisywania kontraktu należy uiścić kwotę 30 € jako częściową zapłatę za transport. W.w zaliczka, będzie odliczona od całkowitej kwoty przejazdu.

Pozostale 100 € należy wpłacić w momencie wejścia do autokaru.

Informacja dodatkowa:

Wnioskujemy o realizację procesu rekrutacji pracowników przez Pana Mario Joaquin Alcaraz Wróbel z firmy CORDIALCA S.L. ,, miejsce oraz proces naboru zostawiamy jego wolnej decyzji.

Firma CordiAlca s.l. odpowiadać będzie za realizację tego procesu, za organizację wyjazdu, poinformowania osób o wyjezdzie oraz za transport do/z Hiszpanii.

 

"-"

 

"Wyjść z ukrycia" pod takim hasłem przyjmowane są zapisy na szkolenie"Rachunkowość i prowadzenie  kadr" oraz " Pracownik hurtowni i magazynu z uprawnieniami do obsługi wózków podnośnych". Prosimy o kontakt, tel.41 34-24-333 lub 15/8684510 . Szkolenie będzie od stycznia 2012 roku, szczegóły pod tymi  telefonami. Ze względu na duże zainteresowanie osób tymi szkoleniami prosimy o zapisywanie się.

 

"-"

 

 

"-"

Punkt Pośrednictwa Pracy i Powiatowy Urząd Pracy w Opatowie informują,że w najbliższym czasie odbędą się bezpłatne szkolenia dla rolników i domowników rolników ubezpieczonych w KRUS 1.09.2011-30.09.2012 r. Biuro Projektu pn" Nowe Horyzonty" w tematyce: Opiekun/Opiekunka dziecięca/ dla kobiet i mężczyzn/. Dla Uczestników Projektu przewidziano- indywidualne doradztwo zawodowe, akademię przedsiębiorczości, warsztaty informatyczne, materiały szkoleniowe, zwrot kosztów dojazdu.Informacji udziela się za pośrednictwem Powiatowego Urzędu Pracy w Opatowie i Punktu Pośrednictwa Pracy w Opatowie.

Bezpłatne kursy dla rolników i ich domowników, zaprasza

  • w ofercie; spawanie pachwinowe blach, i rur oraz czołowe blach metodą MAG
  • technolog robót wykończeniowych
  • sprzedawca/handlowiec
  • specjalista d/s wizażu i kosmetyki
  • pracownik hurtowni lub magazynu
  • finanse, księgowość i rachunkowość
  • bukieciarstwo
  • gastronomia z elementami przygotowania przyjęć okolicznościowych.

Szczegółowych informacji udziela PUP Opatów i PPP w Opatowie."_"

 

 

Giełda Pracy w Opatowie

W dniu 26 października 2011 r. w Firmie Mary Kay Moniki Przygody w Opatowie odbyła się Giełda Pracy zorganizowana przez pośrednika pracy z Punktu Pośrednictwa Pracy. Była to naturalna kontynuacja zajęć warsztatowych z zakresu przedsiębiorczości dla młodzieży uczącej się, bezrobotnej, poszukującej pracy, które odbyły się w godzinach dopołudniowych w Punkcie Pośrednictwa Pracy w Opatowie.

 

 

Uczestników i zaproszonych gości powitała Pani Grażyna Szemraj - pośrednik Punktu Pośrednictwa Pracy oraz przybyła na spotkanie Agnieszka Siuda z Młodzieżowego Centrum Kariery w Staszowie. Spotkanie zaszczycili swoją obecnością przedstawiciele Firmy MARY KAY - światowego lidera na rynku kosmetycznym. Lider sprzedaży Pani Monika Przygoda zachęcała młode dziewczęta do podjęcia wyzwania na rynku pracy  jakim jest bycie konsultantem kosmetycznym, dla których wygląd zewnętrzny i działania upiększające są bardzo ważne.  Pojęcia takie jak piękno i chęć bycia niezależną to priorytet wśród młodych ludzi.  Praca konsultantki to duże możliwości zarobienia dodatkowych pieniędzy oraz dostępu do nowych kosmetyków. W giełdzie uczestniczyli również młodzi chłopcy, którzy przekonali się, że dbanie o wygląd zewnętrzny to domena przeznaczona nie tylko dla dziewcząt. Sukces Firmy Kosmetycznej MARY KAY i jej produkt wśród innych koncernów kosmetycznych płynie niewątpliwie z unikatowego kanału dystrybucyjnego i zapewnieniu klientom indywidualnej obsługi dostosowanej do ich oczekiwań.

Zadaniem obu przedsięwzięć, które odbyły się w jednym dniu  była popularyzacja, upowszechnianie   i uprzystępnianie idei świadomego planowania kariery zawodowej. Bardzo ważnym elementem tych działań było wskazanie młodzieży drogi do podjęcia własnej działalności gospodarczej i aktywnego poruszania się po rynku pracy.

Doradca zawodowy Pani Agnieszka  Siuda przedstawiła uczestnikom Giełdy ofertę Młodzieżowego Centrum Kariery w Staszowie i zakres doradztwa zawodowego.

 

 

"_"

 

PPP w Opatowie promuje swoja działalność w ramach III Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery


W dniach 19 i 20 października b.r. w ramach III Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery w Punkcie Pośrednictwa Pracy w Opatowie odbyły się warsztaty dla młodzieży pod hasłem „Mój potencjał, mocne i słabe strony” oraz w dniu 20 października zorganizowano Dzień Otwarty z dyżurem Pośrednika Pracy Grażyną Szemraj.

Podczas tych dni przeprowadzone zostały warsztaty z młodzieżą, uczestnikami projektu „ OHP jako Realizator Usług Rynku Pracy” a także prezentacja jednostki powstałej w ramach systemowego projektu współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Zajęcia przeprowadzone przez doradcę zawodowego Beatę Szwed odbyły się pod kątem planowania kariery edukacyjno - zawodowej, udzielano konsultacji indywidualnych osobom zainteresowanym, poszukującym pracy. W trakcie trwania zajęć młodzież zastanawiała się jakie czynniki dobrze jest wziąć pod uwagę planując swoją karierę, możliwości przekwalifikowań, predyspozycje i umiejętności, omówiono elementy dobrego planu oraz ukazano korzyści płynących z dobrze zaplanowanej kariery zawodowej.

Podczas różnych ćwiczeń uczestnicy dokonywali samooceny swoich umiejętności i możliwości oraz zainteresowań, wykonywali testy poświęcone predyspozycjom zawodowym. Wszyscy zgodnie doszli do wniosku, że wybór zawodu czy kierunku dalszej edukacji nie powinien być dyktowany aktualnymi modami czy hasłami promocyjnymi, lecz powinien być oparty na rzetelnych informacjach i wnikliwej analizie oraz na gruntownie przeprowadzonym samopoznaniu. Podczas zajęć zaprezentowano  młodzieży film „ Czy nadaję się na Przedsiębiorcę”.

 

W dniu 20 października podczas pełnionego dyżuru przez pośrednika pracy, osobom  zgłaszającym się do punktu przedstawione zostały główne cele i założenia projektu, a także zakres usług świadczonych przez PPP kierowanych do młodzieży w wieku 15-25 lat. Zgłosiło się 20 beneficjentów, głownie osób poszukujących pracy. Oferta PPP dotyczy w szczególności osób bezrobotnych, nieaktywnych zawodowo, uczniów i absolwentów przygotowujących się do wejścia na rynek pracy, potrzebujących wsparcia w zakresie doradztwa zawodowego, pośrednictwa pracy oraz osób zagrożonych wykluczeniem społecznym, zaniedbanych wychowawczo, o zmniejszonych szansach życiowych, pochodzących ze środowisk niedostosowanych społecznie.

Kolejne warsztaty dla uczestników projektu odbędą się 26.10.2011roku, c.d. tematyki „ Mój potencjał-mocne i słabe strony”. W tym samym dniu odbędzie się Giełda Pracy. Spotkanie poprowadzi przedstawiciel Firmy Mary Kay, Monika Przygoda  - lider na rynku kosmetycznym firmy  na tym terenie.

Zadaniem przedsięwzięcia będzie popularyzowanie i rozpowszechnianie idei świadomego planowania kariery zawodowej. Wskazanie młodzieży drogi do podjęcia własnej działalności gospodarczej i aktywnego poruszania się na rynku pracy.

 

 

"_"

 

"Pierwsze szczeble kariery" w Opatowie

 

 

 

W Punkcie Pośrednictwa Pracy w Opatowie w dniach 26 i 29 wrzesnia 2011 roku odbyły się warsztaty dla beneficjentów projektu " OHP jako realizator usług rynku pracy"współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.


Doradca zawodowy - Beata Szwed z Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej w Kielcach poprowadziła zajęcia, których tematyką były " Pierwsze szczeble kariery". Wykład adresowany był do młodzieży uczącej się, poszukującej pracy w przedziale wiekowym 18- 25 lat. Celem zajęć było przedstawienie zadań i usług MCiZ dla młodzieży, poznanie zasad prowadzenia rozmowy kwalifikacyjnej oraz zachęcenie do korzystania  z informacji zawodowej. W trakcie ćwiczeń  uczestnicy dowiedzieli się, jak powinny wyglądać dobrze przygotowane dokumenty aplikacyjne, przeanalizowano i nazwano współczesne zawody. Aktywność i zaangażowanie młodzieży na zajęciach wykazały, że tego typu zajęcia warto realizować. Padały pytania i odpowiedzi zarówno ze strony wykładowcy, jak i samych zainteresowanych.
Kolejne spotkania z uczestnikami  projektu odbędą się w dniach 19 i 26 października 2011 roku , a  ich temat to: "Mój potencjał, mocne i słabe strony".

 

{gallery}/2011/warsztatyppp{/gallery}

 


"_"

 

Otwarty Tydzień Kariery w OHP, PPP w Opatowie, dyżur Pośrednika Pracy 20 października 2011r. przy ul. Plac Obrońców Pokoju 34. W dniu 19 października i 26 października 2011r. odbędą się warsztaty dla uczestników Projektu " OHP jako realizator usług Rynku Pracy".

 

Najnowsze artykuły

Przedsiębiorczość

Stowarzyszenia

Turystyka

Rolnictwo

Projekty

Galeria - Wiosna

Pogoda dla Powiatu

PO16 OstPO

Serwis Samorządowy PAP

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 127 gości 

Statystyka odwiedzin

Dzisiaj154
Wczoraj301
Tydzień455
Miesiąc5639
Wszystkie641325

Logowanie